Kunena - bot do tworzenia tematów
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Kunena - bot do tworzenia tematów

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-12-2009
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny Kunena - bot do tworzenia tematów

    Witam
    W konfiguracji Kunena wyczytalem że można wstawić specjalny kod do treści i na forum zostanie stworzone automatyczni temat. Nie mogę jednak znaleźć tego bota czy ktoś może mi podać nazwę lub gdzie go szukać?

    I mam jeszcze jeden problem, czy w Kunena jest możliwość stworzenia kategorii i zablokowania możliwości tworzenia w niej nowych tematów a jedynie uczestniczenia w stworzonych ( i do tego też potrzebuje tego bota).

    Korzystma z joomla 1.5
    kunena 1.5.8

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Bot, którego szukasz jest tutaj.

    Nie sądzę, aby była możliwość odcięcia użytkowników od zakładania nowych tematów w kategorii. Kunena to prosty skrypt forum w porównaniu np. z 'kobyłą' Vbulletin 4.0 Gold.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-12-2009
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nikszal Zobacz wiadomość
    Bot, którego szukasz jest tutaj.

    Nie sądzę, aby była możliwość odcięcia użytkowników od zakładania nowych tematów w kategorii. Kunena to prosty skrypt forum w porównaniu np. z 'kobyłą' Vbulletin 4.0 Gold.
    Dziękuje za pomoc!

    Czy w innych forach które integrują się z Joomla również są takie dodatki które automatycznie tworzyły by mi tematy w wybranej kategorii?

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez davit Zobacz wiadomość
    Dziękuje za pomoc!

    Czy w innych forach które integrują się z Joomla również są takie dodatki które automatycznie tworzyły by mi tematy w wybranej kategorii?
    Wśród komponentów najbardziej rozpowszechnione są dwa: Kunena i Agora. Nie sprawdzałem, czy Agora ma taką możliwość.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Wiarus seba.adm awatar
    Dołączył
    14-12-2008
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    1 989
    Punkty
    265

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez davit Zobacz wiadomość
    ..., czy w Kunena jest możliwość stworzenia kategorii i zablokowania możliwości tworzenia w niej nowych tematów a jedynie uczestniczenia w stworzonych ( i do tego też potrzebuje tego bota).

    Korzystma z joomla 1.5
    kunena 1.5.8
    Witam
    Jest taka możliwość. Zaloguj się do Panelu Admina -> Komponenty -> Kunena -> Kategorie i Fora
    Wejdź w edycję kategorii, którą chcesz zablokować, a w zakładce
    Forum - bezpieczeństwo i dostęp - Zamknięte ustaw na Tak (jeżeli w tej kategorii masz podkategorie i chciałbyś również zablokować możliwość zakładania nowych tematów, również w ich ustawieniach wybierz TAK).
    Od strony frontowej przy kategorii pojawi się kłódka, a po najechaniu na nią informacja że kategoria jest zamknięta i nie można dodawać nowych tematów.

    Przy takim ustawieniu tylko administrator lub moderator, mogą zakładać nowe tematy w zablokowanych kategoriach.
    Ostanio edytowane przez seba.adm : 28-12-2009 17:27

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-12-2009
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez seba.adm Zobacz wiadomość
    Witam
    Jest taka możliwość. Zaloguj się do Panelu Admina -> Komponenty -> Kunena -> Kategorie i Fora
    Wejdź w edycję kategorii, którą chcesz zablokować, a w zakładce
    Forum - bezpieczeństwo i dostęp - Zamknięte ustaw na Tak (jeżeli w tej kategorii masz podkategorie i chciałbyś również zablokować możliwość zakładania nowych tematów, również w ich ustawieniach wybierz TAK).
    Od strony frontowej przy kategorii pojawi się kłódka, a po najechaniu na nią informacja że kategoria jest zamknięta i nie można dodawać nowych tematów.

    Przy takim ustawieniu tylko administrator lub moderator, mogą zakładać nowe tematy w zablokowanych kategoriach.
    Czy w ten sposób nie zablokuje tworzenia tematów poprzez bota oraz pisania postów poprzez użytkowników?

    Jeśli chodzi o samego bota jest bardzo ciekawy zainstalowałem go spełnia role komentarzy i dyskusji na forum.
    Jednak mam pewien problem po dodawaniu komentarzy pod tekstem powinien tworzy się temat w wybranej kategorii a używam do tego {mos_fb_discuss:5}
    temat w kategorii jednak się nie tworzy na forum w kategorii widać ze są posty ale nie widać tematu nie można do niego dotrzeć, klikając bezpośrednio w link pod tekstem gdzie widoczne są komentarze otrzymuje taki komunikat:
    Do tego forum nie masz dostępu
    czy ktoś może mi pomóc rozwiązać problem?

    edit:
    Wygląda na to że Kunena 1.5 nie działa poprawnie z discuss kunena i chyba muszę zrezygnować z tego rozwiązania.

    Czy istnieją inne dodatki które łączą komentarze z postami na forum?
    Ostanio edytowane przez davit : 28-12-2009 21:20

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •