Szkoła - Komponent BasicSchool do publikacji ocen uczniów - Strona 14
Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Wyniki 131 do 140 z 154

Temat: Szkoła - Komponent BasicSchool do publikacji ocen uczniów

  1. #131
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-09-2007
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny Podgląd wszystkich ocen

    Witam wszystkich
    Na wstępie chcę zaznaczyć, że komponent BS jest po porostu super.
    Mam jednak taki problem, może coś zrobiłem nie tak, mianowicie:
    po wybraniu polecenia 'podgląd wszystkich ocen' i wskazaniu klasy otrzymuję zdublowaną listę przedmiotów, tzn. jeden przedmiot występuje wiele razy, lista jest więc dosyć 'obszerna' a oceny są wyświetlane różnie w tych samych przedmiotach.
    Tak to wygląda na zrzucie ekranu...
    Jak widać (trochę słabo, ale widać) na liście przedmiotów powtarzają się Tech.inf i WF. Pozostałe przedmioty są ok. Jak to rozwiązać?
    Attached Images Attached Images
    Ostanio edytowane przez jfront : 07-02-2008 13:56

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #132
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jfront Zobacz wiadomość
    Mam jednak taki problem, może coś zrobiłem nie tak, mianowicie:
    po wybraniu polecenia 'podgląd wszystkich ocen' i wskazaniu klasy otrzymuję zdublowaną listę przedmiotów, tzn. jeden przedmiot występuje wiele razy, lista jest więc dosyć 'obszerna' a oceny są wyświetlane różnie w tych samych przedmiotach.
    Dziwna sprawa - ja cały czas testując komponent nie miałem takiego przypadku, natomiast ktoś wcześniej raz już zgłaszał taki błąd sugerując że to błąd bazy.
    Możesz powiedzieć:
    czy jest to jednorazowy błąd czy się powtarza za każdym wejściem na tę stronę?
    zmieniałeś może kolejność przedmiotów?
    w jakiej wersji masz bazę MYSQL?
    Niestety w tej chwili nie mam pomysłu na rozwiązanie problemu :confused:
    W nowej wersji komponentu zoptymalizowałem trochę ten panel i może nie będzie już takich "kwiatków"

  4. #133
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-09-2007
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    R&R<Dziękuję za odpowiedź
    Problem rozwiązałem w ten sposób, że usunąłem te dwa powtarzające się przedmioty, wprowadziłem od nowa i teraz jest już dobrze. Odpowiadając na Twoje pytania:
    • logowałem się wielokrotnie, z różnych komputerów i przeglądarek (IE7 i Mozilla), problem cały czas nie ustępował,
    • mam MySQL v.5.0.45,
    • php v.4.4.6, a wszystko to na Win2K,
    • po wprowadzeniu zmieniałem kolejność przedmiotów, po wystąpieniu problemu już tego nie robiłem.
    Wyłączyłem TI i już było OK, po włączeniu znowu źle. Dopiero pomogło usunięcie tych dwóch przedmiotów. Zrobiłem tak, na etapie wdrażania to nie jest problem, nie ma zbyt wiele danych, w innym wypadku trzeba by chyba szukać błędu w samej bazie.
    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, no i za kawał dobrej roboty.
    Acha, jest jakaś nowa wersja? Dopiero co instalowałem v.1.1?
    Ostanio edytowane przez jfront : 07-02-2008 18:30

  5. #134
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny Statystyki

    Czy możliwe byłoby dorzucenie statystyk odwiedzających. Oczywiście ogólne statystyki można znaleźć. Chodzi mi o statystyki każdego ucznia. Widać ostatnie logowanie, ale i ile razy się logował poszczególny uczeń. Ewentualnie klasami, ile razy logowano się z tej klasy itp.
    Wprowadzam go pilotażowo i takie rozwiązanie chyba by mi pomogło.

  6. #135
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Czy możliwe byłoby dorzucenie statystyk odwiedzających. Oczywiście ogólne statystyki można znaleźć. Chodzi mi o statystyki każdego ucznia. Widać ostatnie logowanie, ale i ile razy się logował poszczególny uczeń. Ewentualnie klasami, ile razy logowano się z tej klasy itp.
    Wprowadzam go pilotażowo i takie rozwiązanie chyba by mi pomogło.
    Na razie nie planuję implementacji takich statystyk w komponencie.
    Głównym przeznaczeniem komponentu jest prezentacja wyników edukacyjnych uczniów i komunikacja z rodzicami.
    Wybacz, ale jest to komponent darmowy i trudno żebym go dostosowywał dla każdego użytkownika indywidualnie.
    Na razie zamknąłem kolejną wersję, którą przedstawiam tutaj

  7. #136
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam serdecznie!
    Zwracam się do Was z pytaniem, bo sam nie mogę sobie poradzić i na forum zagadnienie to nie było poruszane. Mianowicie - czy jest jakaś możliwość zmiany liczby ocen? Rubryk jest niby wystarczająco, bo raczej nie zdarza się aby uczeń otrzymał 25 ocen, ale np. jeden semestr z matematyki wpisywany jest w tradycyjnym dzienniku na całej stronie (ponad 30 rubryk). Wygodniej by było, aby przy wpisywaniu ocen w BS mieć odzwierciedlenie w klasycznym dzienniku...
    Pozdrawiam
    Paweł

  8. #137
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pawcio001 Zobacz wiadomość
    Witam serdecznie!
    Zwracam się do Was z pytaniem, bo sam nie mogę sobie poradzić i na forum zagadnienie to nie było poruszane. Mianowicie - czy jest jakaś możliwość zmiany liczby ocen? Rubryk jest niby wystarczająco, bo raczej nie zdarza się aby uczeń otrzymał 25 ocen, ale np. jeden semestr z matematyki wpisywany jest w tradycyjnym dzienniku na całej stronie (ponad 30 rubryk). Wygodniej by było, aby przy wpisywaniu ocen w BS mieć odzwierciedlenie w klasycznym dzienniku...
    Pozdrawiam
    Paweł
    Istnieje taka możliwość, jednak wiąże się to z znaczną modyfikacją skryptu, nie wystarczy dokonać zmian tylko w jednym pliku lub w jednej funkcji. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana.
    Poza tym, strona z formularzem do wpisywania ocen jest już tak "napakowana" okienkami, że trudno byłoby dołożyć jeszcze pięć , ale zawsze możesz spróbować.
    Pozdrawiam

  9. #138
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2008
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez R&R Zobacz wiadomość
    Istnieje taka możliwość, jednak wiąże się to z znaczną modyfikacją skryptu, nie wystarczy dokonać zmian tylko w jednym pliku lub w jednej funkcji. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana.
    Poza tym, strona z formularzem do wpisywania ocen jest już tak "napakowana" okienkami, że trudno byłoby dołożyć jeszcze pięć , ale zawsze możesz spróbować.
    Pozdrawiam
    Rozwiązałem to w taki sposób, iż podzieliłem przedmioty, w których wpisywane oceny z jednego semestru zajmują całą stronę, na dwie części. Przykładowo j. polski A, j. polski B. Zamieściłem informacje, że podzielony przedmiot należy traktować jako całość, a nauczyciele przekazali uczniom (rodzicom), że część A to np. gramatyka, a B literatura.
    Jeśli ktoś ma inny pomysł rozwiązania problemu z ilością okienek do wpisywania ocen to czekam na propozycje ;)
    Pozdrawiam!

  10. #139
    Debiutant
    Dołączył
    20-03-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam Mambo_4.5.4_SP3 i po zainstalowaniu komponentu nie mogę go konfigurować. Wyskakuje błąd:

    Fatal error: Call to undefined function bs_MenuBarHelp() in /home/tjay/domains/adres-strony.pl/public_html/administrator/components/com_basicschool/toolbar.basicschool.html.php on line 22

    Czy ktoś się domyśla co może być nie tak? Może komponent nie działa pod mambo?

  11. #140
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tjay99 Zobacz wiadomość
    Mam Mambo_4.5.4_SP3 i po zainstalowaniu komponentu nie mogę go konfigurować. Wyskakuje błąd:

    Fatal error: Call to undefined function bs_MenuBarHelp() in /home/tjay/domains/adres-strony.pl/public_html/administrator/components/com_basicschool/toolbar.basicschool.html.php on line 22

    Czy ktoś się domyśla co może być nie tak? Może komponent nie działa pod mambo?
    Spróbuj zainstalować wersję 2.0 dostępną tutaj: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=15615
    W wersji 1.x zdefiniowałem funkcję w menu dotyczącą korzystania z pomocy, być może nie jest ona kompatybilna ze wszystkimi wersjami mambo/joomla.

Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •