dziwne logo w artykułach - jak usunąć?
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: dziwne logo w artykułach - jak usunąć?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-08-2015
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Joomla! 3.2 dziwne logo w artykułach - jak usunąć?

    Witam,

    jestem nowa na forum i nie znam się na Joomli, nie jestem programistką. Zrobiłam stronę firmy narzeczonego w Joomli 3.2.3., aktualnie ją modyfikuję. Wprowadziłam Blog i mam pierwszy artykuł.
    Po kliknięciu w "Read more" pojawia się całość artykułu, ale pod spodem widać ikonki Facebooka, Twittera i jeszcze 2 inne. Mogłabym je wyłączyć i wstawić własne prowadzące do naszej strony na fb, ale nie umiem, a też uważam, że byłyby ok - służą do udostępniania linka do artykułu na portalach społecznościowych.
    Mój problem polega na tym, że kliknięcie w ikonę fb powoduje udostępnienie faktycznie linka do artykułu lub jego polubienie (nie mam pojęcia na czyje konto na fb to polubienie idzie), ale zamiast naszego logotypu pojawia się jeden z logotypów, które mam w module pt. "Podzespoły z których korzystamy". Nie mam pojęcia skąd tam się wziął.

    Jak mogłabym ustawić, żeby cała strona była podpięta do naszych kont na portalach i w takich przypadkach wyświetlała nasze logo?

    Mam teplatkę st. venus. Sorki, że trochę amatorsko piszę. Proszę o wyjaśnienie jakich dokładnie słów mam szukać jeśli będzie trzeba coś zmienić w plikach php. Jeśli jest taka potrzeba udostępnię adres strony na prv.

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Przede wszystkim przydałby się adres strony aby można przetestować opisane przez Ciebie działania.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-08-2015
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    prototypownia.com.pl

    - - - Updated - - -

    jak byś zaglądał tam, to będę też chciała w najbliższym czasie zlecić napisanie/znalezienie kalkulatora mocy do przeliczania kW <-> kVA przy różnych cos fi, ale to już opiszę w dziale Zlecenia jak będę miała dokładne wymagania.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    14-08-2015
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Tak się właśnie zaczęłam zastanawiać: gdybym teoretycznie napisała taki kalkulator w html i wstawiła w artykuł to powinien działać, nie? Wcześniej jakoś na to nie wpadłam.
    Link do artykułu z bloga: http://prototypownia.com.pl/index.ph...blog-article-5

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    1. Facebook to taki dziwny stworek który jeżeli nie ma "podanego na tacy" obrazka bierze pierwszy z brzegu według kolejności ładowania kodu i tutaj jest Twój problem z obrazkiem - najlepszym rozwiązaniem jest dopisanie do nagłówka szablonu kawałka kodu definiującego obrazek, tytuł i treść która ma się pojawiać na facebook'u - aczkolwiek niektóre szablony mają możliwość zdefiniowania tego same w sobie.
    2. Co do polubień idą one na adres strony na faecbook'u zdefiniowanej jak mniemam w tym przypadku właśnie w szablonie.
    3. Proponuję również prze konfigurowanie witryny ponieważ obecnie według ścieżki w przeglądarce jest ona angielskojęzyczna od frontu oraz włączenie mod rewrite w konfiguracji globalnej witryny o ile serwer obsługuje ten parametr.
    4. Możesz napisać taki kalkulator ale...
    - musisz umieć go tak wstawić w Joomla aby się uruchomił (naturalnie może być to stronka w html wstawiona wpinaczem tyle że RWD się raczej rozsypie dla tego elementu witryny).
    - może jednak poszukaj rozszerzenia które rozwiąże ten problem tym bardziej że na JED (jeśli nie znasz tego skrótu - wpisz w google - stronka z reguły wyskakuje jako pierwsza)
    all

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    14-08-2015
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za informacje. Spróbuję to jakoś ogarnąć jak skończę najpilniejsze zajęcia, ale pewnie będę miała jeszcze kilka pytań.

    3.Z tym językiem to faktycznie mam problem, chciałabym też wstawić prawdziwą wersję ang (jeszcze nie w tym momencie), ale wstępne próby nie przyniosły efektów, chyba nie mam wystarczających uprawnień (kolega stawiał stronę i on jest superadminem, ale teraz nie bardzo ma czas). A dobrze podejrzewam, że ta anglojęzyczność, którą mam teraz może źle wpływać na pozycjonowanie czy to tylko kwestia kosmetyczna?

    4. RWD ma tu kluczowe znaczenie, bo kalkulator będzie w dużej mierze używany na smartfonach (był nawet pomysł zrobienia takiej apki też na androida).

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    14-08-2015
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cześć,
    no i mam jeszcze kilka pytań.

    1.Okazuje się, że za media społecznościowe odpowiadają zainstalowane z templatką rozszerzenia o nazwach
    1.1. Acymailing: Share on soccial networks
    1.2. System Social

    W 1.1. jest Help
    Force facebook to use the picture you want

    Facebook will automatically pick up a picture within your page... it may not be the picture you wanted to share.
    To force Facebook to share the picture you want, edit one of your picture and apply the class "pictshare" or the id "pictshare" to it.
    AcyMailing will detect it and will add it in your header as og:image

    Tylko nie rozumiem gdzie ja mam zdefiniować tą klasę i jak w php w ogóle to jest? Może "or the id "pictshare" to it." byłoby łatwiejsze? Pytanie też gdzie można to ustawić bo w mediach nie mam możliwości edytowania żadnych parametrów, nie mogę sobie po prostu wpisać ID obrazka. Chyba, że w jakimś pliku z kodem można? Macie może pomysł gdzie tego szukać?

    Dodatek 1.2. nie ma własnego Helpa, domyślam się, że może mieć plik z zadeklarowanymi adresami (https://www.facebook.com/prototypown...e.gwarantowane zamiast fanpage'a twórcy templatki). Poprosiłam kolegę admina, żeby podmienił bo strona jest na jego serwerze i do plików dostępu nie mam.

    3. Język udało mi się naprawić, długi czas wyskakiwała pętla przekierowań po jakiejkolwiek zmianie, ale okazało się, że wystarczy zmienić jedno ustawienie w Filtrze Języków. A mógłbyś coś jeszcze powiedzieć o tym mod rewrite? czytałam coś, że to jest w pliku htaccess.txt, nie widzę go w szablonie (pewnie to dość oczywiste, że nie tam powinnam go szukać). To będzie w plikach strony na serwerze to pewnie też powinnam poprosić kolegę, tak? Istotne to jest? Kolega zapracowany...

    4. Dzięki. Całkiem niezłe zasoby odkryłam w tym JED, nawet sama templatka mi je wskazuje po aktualizacji. Na pewno czegoś poszukam, może się uda

    Domyślam się, że moje wnioski mogą być błędne, robię stronę metodą prób i błędów, nie jestem programistką

Podobne tematy

  1. Dziwne ramki jak je usunąć ?
    przez sojer2012 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-09-2013, 18:56
  2. Jak usunąć tytuł strony z logo?
    przez ewqa na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 11-02-2011, 09:45
  3. Novus Rocket Theme - jak usunąć logo?
    przez chloe na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 20-03-2008, 23:24
  4. Jak usunąć logo, menu, dodatki... ?
    przez homik na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 07-10-2007, 20:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •