Jedna baza danych 2x joomla
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Jedna baza danych 2x joomla

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2009
    Wpisy
    43
    Punkty
    10

    Domyślny Jedna baza danych 2x joomla

    Witam.

    Mam zasadnicze pytanie. Czy jeżeli zainstaluje nową Joomle na bazie danych istniejącej już Joomli to ta nowa będzie pobierała całe informacje dot. użytkowników itp. automatycznie z tabel bazy danych starej J!? Chodzi mi o to, że nie będę nadawał nowych nazw tabel, tylko te które są standardowo.

    Wyszło trochę masło maślane... więc napiszę jeszcze w punktach.

    1. Mam serwis tematyczny oparty na Joomla.
    2. Chcę zainstalować nowy serwis na nowej Joomli.
    3. Nowy serwis ma korzystać z bazy danych serwisu tematycznego (głównie chodzi mi tutaj o użytkowników).
    4. Nie wiem czy jak będzie korzystać z bazy danych serwisu tematycznego to będzie także pobierać dane z tabel o artykułach (zapewne będzie), ale chodzi mi o to, żeby ich nie publikował od razu (tutaj nie mam pewności czy będzie czy nie)
    5. Czy da się jedynie zrobić tak aby serwis tematyczny i nowy serwis stały na osobnych bazach ale były zintegrowane ze sobą pod względem użytkowników? Jeżeli użytkownik rejestruje się albo na jednym serwisie albo na drugim to automatycznie posiada konto na jednym i drugim (wiem, że się tak da zrobić ale nie do końca wiem jak).

    Pozdrawiam,
    Kazz.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Poczytaj o dodatkach do zarządzania kilkoma/wieloma Joomla z jednego panelu administracyjnego.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2009
    Wpisy
    43
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Poczytaj o dodatkach do zarządzania kilkoma/wieloma Joomla z jednego panelu administracyjnego.
    A dokładnie? Jakieś nazwy?

    Znalazlem coś co się nazywa "Jentla" ale ani opcji downloadu ani kupna nie widzę. W sumie najpierw bym wolał przetestować niż kupić kota w worku.

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A na http://extensions.joomla.org/ kolega szukał?
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2009
    Wpisy
    43
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szukał ale nic co by mogło go zainteresować nie znalazł. Skoro bólem jest podanie nazwy komponentu/modyfikacji/modułu to nie wiem jaki sens jest w istnieniu tego forum. Temat do zamknięcia - napiszę na oficjalnym forum Joomli i tam przynajmniej się dowiem tego co chcę wiedzieć...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •