z mambo na joomla - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 16 z 16

Temat: z mambo na joomla

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Radziłbym się mimo wszystko wstrzymać z przenosinami do wersji Joomla (...)
    Słuszna uwaga. Chyba tak zrobie, bo zmian na swojej stronie w wersji Mambo nie mam potrzeby dokonywać (na razie mam to, czego potrzebuje), a nic nowego nie wyszło, co by mnie zachecało do koniecznego i natychmiastowego przejscia na inny silnik, którym jest Joomla.

    W takim razie pozostane jescze w cieniu Mambo testując i przygotowując się do powolnych zmian. :-)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego na samym początku chciałbym się serdecznie przywitać i poprosić o wyrozumiałość, gfyż za cwany w te klocki to ja nie jestem :-))))

    Mambo mam w wersji 4.5.2 i chciałem je zmienić na Joomlę! 1.0.3 PL
    Postępuję zgodnie z instrukcjami podanymi w poadniku pana Piotra Laskowskiego, jednak zamiast strony głównej ciąglę widzę białe tło, a PA nie działa poprawnie (brak jakichkolwiek czcionek).
    Chciałbym też zaznaczyć, iż odnośnie modułów itp. zwyczajnie skopiowałem zawartość folderów (czyli components i reszty) do ich odpowieników w nowym folderze, oprócz tego skoiowałem tez pliki dodatków poza tymi komponentami, jak np forum (SMF).

    Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, byłbym serdecznie wdzięczny.

    Pozdrawiam

  4. #13
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    smf dosc mocno sie integruje z mambo, a skolei wersja dla joomla troszke sie rozni, ale nie sadze aby to bylo przyczyna twoich problemow.
    A czy dokonałeś zmian w pliku configuration.php po zmianie foldera na nowy?

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, zmienilem ścieżkę z $mosConfig_absolute_path = '/home/allasar/public_html/' na $mosConfig_absolute_path = '/home/allasar/public_html/joomla/'; oraz $mosConfig_live_site = 'http://mno.com.pl/' na $mosConfig_live_site = 'http://mno.com.pl/joomla', gdy to nic nie dało dla pewności zmieniłem też $mosConfig_cachepath = '/home/allasar/public_html/cache'; na $mosConfig_cachepath = '/home/allasar/public_html/joomla/cache';. Oczywiście folderem, gdzie trzymam joomlę jest obecnie /public_html/joomla. Ponieważ trzecia zmiana nic nie dałą cofnąłem ją, w końcu nie była zapisana w instrukcji.

    Pozdrawiam

  6. #15
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Czy jak jak rozmumiem forum nie przenosiles?
    O ile pamietam SMF wymagal dodania kody do pliku index.php skorki, ten kod bedziesz musial usunac

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Czy jak jak rozmumiem forum nie przenosiles?
    O ile pamietam SMF wymagal dodania kody do pliku index.php skorki, ten kod bedziesz musial usunac

    Katalog z forum również skopiowałem, ale samo SMF instalował mi wtedy kumpel, więc nie wiem, co on z tym zrobił. Looknę w tego indexa.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •