Logowanie do panelu administratora - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 39

Temat: Logowanie do panelu administratora

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2008
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki serdeczne za odpowiedz, ale niestety ja mam chyba glebszy problem i pozostaje mi tylko nowa instalacja joomli

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Debiutant
    Dołączył
    15-12-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Scotti i Wy potomni!

    U mnie problemem był tzw BOM: http://pl.wikipedia.org/wiki/BOM

    Nie ważne co to oznacza, ważne że trzeba mieć dobry edytor do edycji plików. Niektóre edytory dodają na początku pliku takie trzy znaczki w dodatku są to tzw białe znaki, czyli nie widać ich w edytorze, więc nie wiadomo, że one tam są .

    Edytowałem plik configuration.php na komputerze lokalnym w Notatniku, po czym przesłałem go na serwer. Niezauważyłem że notatnik dodał te 3 niepotrzebne znaki. Dopiero jak podejrzałem źródło w Total Commanderze zauważyłem, że to tam jest.

    Jak dla mnie dobrym edytorem, który nie dodaje tych znaków jest PSPad.

    Reasumując: w PSPadzie otwórz configuration.php na swoim FTPie wciśnij coś, żeby w pliku zaszły zmiany, skasuj to co wpisałeś i zapisz plik. Tak wygląda moja recepta
    Ostanio edytowane przez kryjogen : 15-12-2008 14:11

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    11-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Zainstalowałem Joomla, instalacja przebiegła bez problemu (jedne co miałem przy sprawdzaniu ustawić na czerwono to pokazywanie błędów na on) i nie mogę się zalogować jako użytkownik ani jako administrator. Po wpisaniu danych strona się tylko przeładowuje i adres jest z index.php Żadnych plików nie zmieniałem. Serwer mam domenomanii.
    Czy wiecie, co muszę zrobić?
    Z góry dzięki.

  5. #24
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2008
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki kryjogen za podpowiedz, ale u mnie to nie jest to. Ja uzywam tylko devphp i nie ma takiej mozliwosci (zreszta tez to sprawdzalem)Wykorzystalem juz chyba wszystkie mozliwosci i pozostaje mi tylko na nowo zrobic joomle
    adsky, jak Ci sie uda rozwiazac problem to licze, ze sie podzielisz ;)

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Witam wszystkich, jestem nowy na forum i początkujący w Joomli
    Identyczny problem (opis Klausani) pojawiał się u mnie wczoraj po uaktualnieniu z 1.5.8 na 1.5.9 (na home.pl). Co następnie zrobiłem:

    * skasowałem wszystkie pliki po przejściu na 1.5.9 i na ich miejsce przywróciłem (ftp) poprzednią wersję 1.5.8 z kopii

    * usunałem całkowicie bazę danych, następnie utworzyłem nową i przywróciłem całą jej poprzednią zawartość z kopii (phpMyadmin, import)

    * sprawdziłem przyjazne adresy (ustawienia), .htaccess, configuration.php, obecnie mam je w takiej wersji kiedy zaplecze działało, nie ma też białych znaków.


    Strona oczywiście działa w pełnym zakresie, natomiast zaplecze po zalogowaniu tylko się "przeładowuje" na ../index.php, i nadal jest widoczna strona logowania. Nie ma komunikatu błędu logowania. Z hasłem jest wszystko OK

    Początkowo sądziłem, że to bug wersji 1.5.9, ale po przywróceniu do 1.5.8 i po przeczytaniu tego wątku ten pomysł odrzucam. Będę jeszcze szukał rozwiązania, ale coraz bardziej skłaniam się do nowej instalacji, a po niej przywrócę bazę danych. Będę instalował 1.5.9, gdyby jednak ten problem pozostał wrócę do 1.5.8, choć mam nadzieję, że stary dump sql będzie z 1.5.9 działał bez problemu.
    Napiszę o rezultatach, ale z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi.

    Aha, wcześniej migrowałem z 1.5.7 na 1.5.8 i żadnych problemów nie było.

  7. #26
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    Nocka z głowy, ale rozwiązałem problem ! (na jak długo?)

    Temat jest mocno wałkowany na tym forum i w tym wątku:
    http://forum.joomla.org/viewtopic.ph...62426&start=30

    U mnie zadziałało takie rozwiązanie :

    - zalogowałem się do phpMyadmin, w bazie wybrałem jos_plugins
    - kliknąłem "Przeglądaj" i w tablicy wybralem edycję wiersza "User Joomla!"
    - w polu "published" miałem wartość "0", zmieniłem na "1" i zapisałem

    ...i działa !!

    Nie miało to nic wspólnego z wcześniejszą migracją na 1.5.9, z jakichś nieznanych mi powodów wcześniej publikacja pluginu "User" została wyłączona (tak było w starej bazie danych sprzed migracji)? Nie wiem czy to jednorazowy przypadek z mojej winy, czy dalej będą kłopoty?

    Z tego angielskiego wątku wynika, że problem ten może mieć różne przyczyny, część z nich koledzy poruszyli w tym naszym wątku. Nie odważe się powiedzieć, że to co opisałem jest rozwiązaniem uniwersalnym, ale u mnie zadziałało.

  8. #27
    Debiutant
    Dołączył
    11-01-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    jantin sposób, który przedstawiłeś mi nie pomógł :/
    wgrałem joomle na serwer od innego dostawcy i działa,
    wgram jeszcze raz na ten, gdzie występował problem

  9. #28
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-01-2009
    Wpisy
    63
    Punkty
    20

    Domyślny

    adsky: no szkoda :/
    Przejrzałem jeszcze ten wątek o którym pisałem wyżej. Problem "pętli" przy logowaniu do zaplecza ciągnie się od miesięcy i jak zauwazyłem, nie został rozwiązany. Prawdopodobnie nie ma jednego rozwiązania, przyczyny są różne i rozwiązania też. Te które podałem w kilku przypadkach zadziałało, w kilku nie.

    Spróbuj może jeszcze sprawdzić w sql/jos_plugins dla pluginu "User Joomla!" pole "access". ktoś miał je ustawione na "1", zmienił na "0" i tym odblokował dostęp do zaplecza. Sprawdź też (nadpisz pliki z instalki - zawsze pamietaj o wczesniejszych kopiach) tego pluginu w katalogu plugins/user, ale to już taki ostatni rzut na taśmę.

    W kontekście tego problemu sprawdzają jeszcze wpisy w tablicach jos_session (problemy z prawidłowym zamknięciem sesji?), jos_users i jos_core_acl_aro (i pochodne), ale nie znam na tyle angielskiego by to fachowo przetłumaczyć, i dlatego dokładniej nie opisuje.

    Ktoś poradził tez wpisać do php.ini
    session.use_cookies = 1
    jemu pomogło, ale innych peanów na temat tego rozwiązania nie było

    A ja aktualizowałem 1.5.8 na 1.5.9 i nadal mogę się logować bez problemu. Przyczyna nie leżała zatem w aktualizacji.

    Tyle w temacie.

  10. #29
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-11-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny zmiana napisu "Zaplecze Joomla!" w panelu admina

    witam, nie chce zakładać nowego tematu, dlatego pisze tutaj

    W jakim pliku moge zmienić tekst "Zaplecze Joomla!" na np. "Zaplecze nazwa firmy" w panelu admina przy logowaniu ?

  11. #30
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie zakładając nowego tematu do nowego tematu zaśmiecasz forum!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •