buga znalazłem
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: buga znalazłem

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-02-2006
    Wpisy
    32
    Punkty
    15

    Domyślny buga znalazłem

    tak przynajmniej mi się wydaje

    otóż zainstalowałem na localhost joomla 1.0.8 w wersji utf i iso z tutejszej plikowni, a następnie forum smf 1.1RC2 i integrację do obu joomli (wszystko na jednej bazie z różnymi prefiksami)

    i teraz - w wersji iso mogę się zalogować, w wersji utf8 nie. Jutro zabiorę się za szukanie tej igły która sprawia że wersja utf8 nie działa poprawnie...

    pozdrówki
    Jeśli pomogłem - kliknij w przy moim poście.
    moja Strona Domowa
    Shadowrun-Polska - mambo+SMF+inne

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-03-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    Na Twoim miejscu napisał bym nawet "buga stworzyłem"
    (W wyniku prac nad utefizacją)

    Strzelałbym w kierunku przekłamania w przekazywaniu przez łacznik loginu i hasła.

    Pozdrawiam
    frico
    Robie to co lubie, bo lubie to co robie.
    I niech tak zostanie.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-02-2006
    Wpisy
    32
    Punkty
    15

    Domyślny

    heh no nie jestem pewien czy stworzyłem... zainstalowałem sobie to wszystko na czysto na localhost, bez żadnych danych z poprzednich baz, konwersji, upgradeów... wszystko na najzwyklejszych ustawieniach - joomle obie i bridge stąd, smf ze strony smf...

    Co zaobserwowałem - na joomli utf rejestracja przebiega poprawnie tylko dla jednej strony mostu - czyli jeśli jest rejestracja przez mambo - użytkownik tworzy się tylko w mambo, jeśli jest smf - tylko w smf... co najśmieszniejsze użytkownik admin standardowy z joomli i smf mający takie samo hasło również nie może się zalogować...

    zaczynam wymiękać - programem WinMerge zrobiłem skan i plików rózniących się w obu dystrybucjach jest jak na lekarstwo, raptem pliki językowe, coś w tinymce i w templatce... myślałem że może ktoś składając utfową wersję joomli coś przestawił, zmienił... a tu nic...

    No nic prześpię się z tym i jutro postaram się prześledzić co łatanie pliku z komponentu integracyjnego tak naprawdę zmienia - które pliki ... ok do usłyszenia

    EDIT

    oczywiście jak to ja, nie przespałem się tylko siedziałem do teraz

    winna była oczywiście różnica w kodowaniu w polach smf.membername i jos.name/username - po prostu funkcja w kodzie dodawanym do smf porównująca te pola kończyła swoje działanie nie zwracając żadnego wyniku (illegal collation latin_swedish_1 i utf8_general_ci - ale tego błędu nie było widać i to mnie zmyliło) ...

    poprawiłem wszystkie wpisy z latin1 (zostały mi jeszcze po starym mambo niektóre) na utf8 i ruszyło!

    Wniosek - jeśli w tabelach smf_members i jos_users są różne kodowania/system porównań to integracja nie będzie działać poprawnie

    pozdrawiam i polecam się na przyszłość

    słowa kluczowe dla szukających w przyszłości - smf 1.1rc2 utf8 joomla utf-8 integracja joomlahacks
    Ostanio edytowane przez palik : 06-04-2006 23:49
    Jeśli pomogłem - kliknij w przy moim poście.
    moja Strona Domowa
    Shadowrun-Polska - mambo+SMF+inne

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Zobacz ten wątek Mambel Fish - SMF Problem z kodowaniem UTF8 Może Ci się ta informacja przyda
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-02-2006
    Wpisy
    32
    Punkty
    15

    Domyślny

    dzięki wielkie ale ja już mam wszystko w utf8, i joomlę i smf, i pozmieniałem oczywiście polskie langi stosownie (konwersja itd) - wszystko mi działa należycie

    Dodatkowa moja rada na serwery z ustawionym domyślnie latin2 jako kodowanie bazy danych - w moim wypadku musiałem dodać linijkę do index.php forum, w okolicy linii 70, nad komentarzem

    Kod:
    // Load the settings from the settings table, and perform operations like optimizing.
    dodałem linijkę

    Kod:
    mysql_query ("SET NAMES 'utf8'");
    która po połączeniu z bazą zmienia domyślny tryb połączenia na utf8, nieważne jaki jest ustawiony na serwerze... przynajmniej ja tak to rozumiem, no i przede wszystkim działa

    dodatkowo w pliku Themes/default/languages/index.polish.php

    zmieniłem ustawienie nie tylko zmiennej lang_character_set ale też

    Kod:
    $txt['lang_locale'] = 'pl_PL.UTF-8';
    po co? bez tego wywołąnie funkcji date zwraca nam informacje w domyślnym kodowaniu serwera (u mnie latin2), a dodając .UTF-8 nakazujemy aby te dane były podawane w utf8 (dzięki czemu nazwy miesięcy i dni są poprawnie wyświetlane)

    Przyznam z lekką nieśmiałością, że sporo z tego co tu opisałem pomogli mi zrobić admini serwera blink.pl na którym mam kupiony hosting pod stronę - kryptoreklama czy nie, tym gościom należy się szacuneczek!

    działające forum i joomlę można podziwiać (o ile nie zepsuję czegoś) pod adrese, forum.shadowrun.rpg.pl - zapraszam

    pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez palik : 08-04-2006 14:52
    Jeśli pomogłem - kliknij w przy moim poście.
    moja Strona Domowa
    Shadowrun-Polska - mambo+SMF+inne

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •