mysql 5 a joomla
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: mysql 5 a joomla

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny mysql 5 a joomla

    witam! która wersja joomli jest kompatybilna z mysql 5 i jak mogę stworzoną już na mysql 4 bazie przejść na mysql-5 bo mi zawsze wysypuje błędy??

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    140
    Punkty
    18

    Domyślny

    chyba 1.5 jest dopiero kompatybilna.. jak przejsc. oj prosto. musisz jedynie te polecenia sql ktore nie sa kompatybilne przepisac od nowa

    eh, powaznie mowiac jesli nie potrafisz sam zdzialac w kodach, no najlatwiej ci bedzie jednak zmienic db na 4.x
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.Ernest Hemingway
    Nie jesteś pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze, nie trzymając się jej.
    Dean Martin

  4. #3
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Jakie błędy? 1.0.12 działa na wersji 5
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    mozesz troszke dokładnie bo siedze nad tym juz dobre dwa tygodnie i juz brakuje mi własów na głowie i schudłem z 5 kg ,

    jakim pachem do komentarzów jaki komponent????
    podaj link jak mozesz prosze

  6. #5
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Tzn co dokładniej? Nie pamiętam po protsu żebym miał jakieś problemy z Joomla na MySQL5. Jeśli wyrzuca Ci błędy to je podaj. Co do podpisu jest to cytat z pewnej dyskusji na forum. Nic szczególnego ;)
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    właśnie kasowałem debiana i problemu ci dokładnie nie pokaże ale miałem baze na mysql-4 joomla 1.0.11 potem chciałem przejść na mysql-5 joomla1.0.11 na 12 tez lipa , najlepsze jest to ze jak zainstalowałem joomla 1.0.11 na mysql-5 to problemów nie było ale jak już chciałem przenieść bazę na inny server to mi wyswietlał komunikat ze baza "jos_session" sie sypie dokładnie nie pamiętam ale jeden z komunikatów był taki: mossession::store failed

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    27-04-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny .

    problem z tabela sesji to wina tego, ze przy przenoszeniu bazy tworza sie tabele TYLKO DO ODCZYTU, nie wiem jakim cudem i przyznam ze nie doszedlem jak to zmienic/poprawic

    ale jest jedna rzecz, mozna to obejsc
    wystarczy zrobic backup (skopiowac zapytanie sql) usunac tabele i utworzyc ja ponownie recznie

    wtedy juz nie ma problemow

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    24-02-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    gdzies na forum widziałem taki trik, jestem w 99% pewnien ze własnie tak zrobiłem, ale nic nie pomogło , nie tylko w tej tabeli widział błędy, np po zrobienu backup-u bazy z joomla strone mi pokazywał ale już odwołania do bazy danych nie czyli nie było menu itp a jak wszedłem do phpmyadmin to przy bazie jos_menu pokazywał błąd ale nie pamiętam dokładnie jaki wiem tylko jedno ze mało co z niego można było wyciągnąć
    Ostanio edytowane przez gablot : 31-05-2007 22:58

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Odpowiedz wyzej - sluszna.
    Odpowiedz moja - zauwaz, ze jak zainstalujesz od nowa oprogramowanie (nie przenoszac niczego nigdzie ) to nie masz bledow, a jak przeniesiesz oprogramowanie masz te cale swoje bledy
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    140
    Punkty
    18

    Domyślny

    kurcze, nie pamietam dokladnie co ja robilem - ale sprawdz czy masz zachowana auto_increment indexow (tych co trzeba, nie wszystkich..)

    w zasadzie o ile pamietam (a ostatnio jestem sklerotykiem :/) to powinno sie to przenosic w jakims trybie zgodnosci

    tylko do odczytu - hmmm.... a moze cos z userami i prawami dostepu?? zaloguj sie na admina.. - ale tu moge sie mylic.


    w razie czego, zainstaluj czysta joomle - wywal wszystkie dane i zaimportuj ze skryptu, struktura zachowa ci sie dobrze, dane tez te co trzeba.. tylko uwazaj na kodowanie bys nie 'krzaczyl' w serwisie..

    w pracy uzywam do takich zabaw SQLyog pozwala w locie importowac dane.. polecam ten programik kazdemu kto sie bawi z mysql

    oczywista nie zawsze mozesz go uzyc, czesto jest tak, ze ze wzgledow bezpieczenstwa zalogowac do bazy mozesz sie jedynie z lokala...

    to na tyle co moglem doradzic... zazwyczaj wiem co zrobic - ale trudno mi to wytlumaczyc :] nie jestem pedagogiem wiec czasami tlumacze dosc niejasno


    Al.
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.Ernest Hemingway
    Nie jesteś pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze, nie trzymając się jej.
    Dean Martin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •