Kupony rabatowe i podatek - błąd w naliczaniu
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Kupony rabatowe i podatek - błąd w naliczaniu

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    21-03-2006
    Wpisy
    141
    Punkty
    22

    Domyślny Kupony rabatowe i podatek - błąd w naliczaniu

    Witam
    Mam problem z kuponami rabatowymi (procentowe). Źle nalicza się podatek w kolejenych krokach w zakupach. Zamiast odliczyć wartość kuponu od sumy całkowitej zamówienia i dopiero wskazać podatek. Podatek jest liczony jakby kuponu nie bylo od kwoy bazowej.

    znalazlem na forum VM (http://virtuemart.net/index.php?opti...&topic=13256.0)

    solucje ale pomogla tylko w przypadku 3 pierwszych krokow, po wybraniu rodzaju wysyłki i przejściu na następną stronę (finalizacja) pojawia się dalej podatek liczony od kwoty bez rabatu (z kuponu)
    Czy ktoś ma podobny problem? Oczywiscie mam 1.0.5 VM.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-07-2006
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    49
    Punkty
    11

    Domyślny

    Ja też mam ten problem :|

    Jest to bardzo denerwujące bo dajesz klientowi 5% rabatu a w rzeczywistości klient dostaje mniej :|

    Póki co obchodzę to "na piechotkę".
    Mam arkusz który oblicza mi ile % rabatu muszę nadać kuponikowi żeby klient otrzymał określony % rabatu.

    Nestety problem nie dotyczy tylko KUPONÓW RABATOWYCH, to samo jest z rabatem przypisanym do poszczególnych grup klientów ......

    MASAKRA

  4. #3
    canonier
    Gość

    Domyślny

    Nie sprawdzałem tego, ale wiem, że jest taki parametr w konfiguracji
    Konfiguracja / Ogólne

    "Odjąć zniżki przed naliczeniem podatku/kosztów przesyłki?"
    "Zdecyduj, czy odejmować rabat dla wybranej płatności PRZED (zaznaczone) lub PO naliczeniu podatku i kosztów przesyłki."

    Niewątpliwie ma to wpływ na obliczanie.

    Daj znać jak się zmienia cena przy zaznaczonym i odznaczonym tym parametrze. Ja narazie buduje sklep, i nie mam doświadczenia z tymi problemami.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •