Upgrade 1.0.7EN do 1.0.7PL
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Upgrade 1.0.7EN do 1.0.7PL

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    3

    Domyślny Upgrade 1.0.7EN do 1.0.7PL

    Witam, mam takie pytanie, bo ściągłem i zainstalowałem joomla 1.0.7 ale z joomla.pl i ona jest po angielsku, a zauważyłem że na joomlasite.pl jest po polsku, jak moge zmienić moją joomle na wersje polską, wystarczy nadpisać jakieś pliki.

  2. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Generalnie to możesz (po pobraniu Joomla! 1.0.7 z www.joomlasite.net i rozpakowaniu na lokalnym):
    1. Spakować pliki polish.php , polish.ignore.php oraz polish.xml z folderu .../language/ zipem do osobnej paczki i zainstalować jak każdy język w Administratorze
    2. Przesłać pliki j.w. via FTP do folderu .../language/ na serwerze
    3. Nadpisać wszystkie pliki na serwerze (całość plików / folderów Joomla!) - tymi z paczki z joomlasite.net

    Ten ostatni sposób jest o tyle warty zachodu, że niektóre inne pliki Joomla! (głównie w części administracyjnej) mogą (mogłyby) również zawierać polskie teksty.

  3. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    3

    Domyślny

    A jeżeli zrobie ten ostatni sposób, czyli nadpisze wszystkie pliki, to moje dotychczasowe artykuły, komponenty i wszystko co zrobiłem zostanie nienaruszone?

  4. #4
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Nie wszystko.
    Jeśli ręcznie i świadomie zmodyfikowałeś jeden czy kilka plików źródłowych oprogramowania Twojej strony ( pliki *.php Joomla! na serwerze) - to takie zmiany zostaną nadpisane - wprowadzone przez ciebie modyfikacje ulegną likwidacji.

    Natomiast wszelkie treści (np. artykuły, ustawienia, itp.) pozostaną nienaruszone - bowiem są one zapisane w bazie danych, a nie w plikach *.php .

    Tak czy inaczej - przed każdą taką czynnością jak przedmiotowa - zawsze warto wcześniej zrobić backup (zarówno plików strony jak i bazy), a zmodyfikowane przez siebie pliki - trzymać w bezpiecznym miejscu (np. żeby je wrzucić spowrotem na serwer, albo, żeby zmodyfikowany fragment kodu wstawić w plik w jego nowej wersji).

  5. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Wpisy
    74
    Punkty
    3

    Domyślny

    dobra, już pięknie śmiga po polsku, zmieniłem wszystkie pliki oprucz configuration.php i wszystko pięknie działa, tylko mam jeszcze takie pytanie, jak zmienić język wirtue mart na polski.

  6. #6
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Przetłumaczyć .../administrator/components/com_virtuemart/languages/english.php na polish.php ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •