Remont Polskiego Centrum Joomla! - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 56

Temat: Remont Polskiego Centrum Joomla!

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-04-2006
    Wpisy
    57
    Punkty
    10

    Domyślny

    ja z checia sie udziele przy stronce jesli jakos mozna pomoc

    glownie jestem grafikiem ale tez zajmuje sie sporo stronkami (cms'y flash etc) tylko nie widze tu zadnych szczegolow a propo pomocy przy pcj

    moze jakies wytyczne ?

  2. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Właśnie organizuję nowy dział na forum. Zwiastun odezwie się do Ciebie na PW

  3. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Widzę, że trzeba założyć nowy dział, bo w tym zależało mi jednak po prostu na zgłoszeniach do współpracy.

    Niemniej o kilku podniesionych sprawach

    I. Świadomość marki
    Joomla, jaka jest, każdy widzi. Na pewno w tym gronie.
    a) Najlepszy CMS?
    Oceny są zawsze względne. Zależy do czego najlepszy.
    Ale są i oceny zobiektywizowane. Przynajmniej nieco. I to w tych ocenach Joomla jest aktualnie jednym z najlepszych systemów zarządzania treścią.
    A przy tym "jeden z najlepszych", to nie to samo, co doskonały i najlepszy.

    Zatem: kłamstwo czy prawda?


    b) Łatwo i szybko?
    A nie? Nie można postawić Joomla na serwerze w kilka minut? Nie dostajemy działającego, w pełni funkcjonalnego w określonym zakresie serwisu WWW?
    Tylko że "łatwo i szybko" nie znaczy, że samo się zrobi! I nie znaczy, że kompletny laik potrafi sobie poradzić. Parę rzeczy wiedzieć trzeba. Ale i nawet, jak się ich nie wie, to nie tak trudno doczytać, czy dowiedzieć się nawet od swego dostawcy usług internetowych, jak to zrobić.

    Zatem: kłamstwo czy prawda?


    c) Niedopracowany?
    W którym miejscu? Wszystkie elementy działają! Warunek: spełnione wymagania środowiska instalacyjnego.

    Zatem: kłamstwo czy prawda?

    d) Niedoskonały? Wiem tylko o jednej doskonałej Istocie.
    Tu mamy do czynienia z systemem, który powstał swego czasu, jest stale rozwijany, dostosowywany do aktualnych standardów na tyle, na ile z jednej strony pozwala powstałe przed kilku laty jądro systemu, a z drugiej - możliwości, czas, itd. zespołu Core.
    Ze skokiem jakościowym będziemy mieć do czynienia w wersji 1.5. I to ogromnym.

    Zatem: kłamstwo czy prawda?


    WARTO PROMOWAĆ?
    Stawiać trzeba każde pytanie! Bo warto czasem odpowiedzieć na nie na nowo.
    Ale i odpowiedzi warto formułować ostrożniej. Odpowiedzieć sobie także na pytanie, czy Joomla nie spełnia swoich obietnic, czy też my mamy już dużo większe oczekiwania, a potem dziwimy się, że "samochód nie lata".

    Jeśli przywołany przez Rlyeha przekaz z joomla.pl jest zły z takich czy innych powodów, to powiedzmy że jest zły i jak go zmienić. Oceny takie czy inne niewiele zmienią. Co najwyżej kogoś mniej lub bardziej sfrustrują.

    (Może się myle w odbiorze, ale wypowiedzi Rlyeha odbieram tak: wiecie Panowie, robicie, a nie umiecie. Też się przyda. Tyle, że co nieco wiemy, a brakuje po prostu rąk i nocy do pracy).


    II. Zastosowania profesjonalne
    Pytanie, czy warto promować ma tu nieco szerszy wymiar. Rybik zdaje się mówić, że każda próba profesjonalnego zastosowania Joomla wiąże się z koniecznością przeróbek, dostosowywania, itd.

    I tak w istocie jest. Czy może być inaczej?

    A czy nie zapędziliśmy się znowu w oczekiwaniach?
    Inaczej, to znaczy jak?
    Jeden system doskonale dostosowany do zróżnicowanych oczekiwań, potrzeb?
    I do tego może najlepiej, żeby Australijczycy czy Hindusi nam zrobili i podali na tacy. A my potem jeszcze i tak popsioczymy.
    Jeden do wszystkiego jest do niczego. Doskonale znane. Ten jeden jest taki, że można go do wielu, wielu potrzeb dostosować! To jeden z podstawowych walorów. Flexi.....blebleble? Nie! Flexible!

    Owszem, można mieć całe mnóstwo zastrzeżeń do poziomu oferowanych rozszerzeń. Wiele jest bylejakich.
    Tylko że na to odpowiedzi są dwie:
    Po pierwsze, róbmy lepsze. Co stoi na przeszkodzie? Ilu jest w Polsce tych, co zrobili te lepsze i je udostępnili?

    Po drugie
    , nie wszystkich.
    Jaka jest nasza faktyczna znajomość tego, co rzeczywiście jest oferowane? Jeden przykłąd - przed kilkoma dniami otrzymałem do publikacji spolonizowane DBQuery. Pomijając, że autorzy jak zwykle ograniczyli możliwość pełnej lokalizacji, mamy przykład jednego z wielu bardzo dobrych, możliwych do wykorzystania w zastosowaniach profesjonalnych komponentów. A to nie jedyny.

    Brak możliwości zarządzania grupami userów w wersji adminPL? Nie wiem, skąd takie twierdzenie Rybika. Lokalizacja panelu administratora nie ma tu nic do rzeczy. W niczym ani nie przeszkadza, ani nie pomaga. Jest natomiast w ogóle kwestia zarządzania uprawnieniami użytkowników. Z tym, że
    - po pierwsze, rozszerzone możliwości daje komponent JACLplus,
    - po drugie, istnieje rozwiązanie komercyjne, bogatsze, do komercyjnych zastosowań.

    Każdorazowe dostrajanie strony do potrzeb ... moze w#$%wic nawet swiętego
    Może.
    Tylko znowu pytanie: czy tak musi w ogóle być?
    Dwa lata mija, jak zwrociłem sie do grona osób zaangażowanych wówczas w Mambo, by robić wersje dedykowane. Rok później tę samą ideę zaproponował magic.
    Znów prosty przykład: czy nad stroną-prostą wizytówką firmy każdorazowo trzeba siedzieć od nowa? Kto podesłał wynik swojej pracy ze słowami: wiecie, robilem prostą wizytówkę, może się przydać jako podstawa dla innych?
    I przykład drugi: nie jedna, nie dwie i pewno nie 5 osób doprowadzilo do sensownego finału pracę nad stworzeniem z Joomla i Virtuemart działającego w polskich warunkach sklepu. Kto się podzielił wypracowaniem?

    Teraz z kolei ja zaczynam biadolić, ale wciąz się uwtwierdzam w refleksji: u nas w Polsce obowiązuje ciągle zasada soc: wicie, rozumicie towarzysze, weźmy się i ZRÓBCIE!
    I druga: brać tak!, dać? Nie, no przecież narobiłem się, to dlaczego mam dać innym?

    Ja już nawet nie oczekuję, że takie rozwiązania będą za darmo. Niech będą za 30-50-100$. Ale niech będą! W końcu to tylko 100-300 zł, a nie kilka tysięcy.
    Dziś możemy zaoferować firmie, ktora chciałaby rozpocząć od wspomnianej prostej wizytówki: weźcie sobie Joomla i zróbcie. A szef zwłaszcza małej firmy nie ma czasu wziąć sobie i zrobić. Może jakby dostał naprawdę zrobioną podstawę, w której teksty podmieni, templatkę podmieni, to rzeczywiście skorzystałby z potężnego systemu, którego potęgę pozna z czasem i nie pożałuje..., a przy tym powie jeszcze jednemu, drugiemu, trzeciemu znajomemu: Stary, bierzesz i masz... w parę dni własną stronę w Internecie!

    Reasumując: żeby zrobić krok dalej w promocji Joomla, żeby mieć z tej pracy także i inną satysfakcję, korzyść, a nie obracać się ciągle w kręgu spraw typu jeszcze jeden komponencik i objaśnianiu tego, co dziesiątki razy zostalo objaśnione, potrzeba szerszego i sensowniej działajacego zespołu ludzi. Bez rąk i nocy do pracy to możemy przepisywać tutaj całe podręczniki marketingu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-11-2005
    Wpisy
    36
    Punkty
    15

    Domyślny

    (Może się myle w odbiorze, ale wypowiedzi Rlyeha odbieram tak: wiecie Panowie, robicie, a nie umiecie. Też się przyda. Tyle, że co nieco wiemy, a brakuje po prostu rąk i nocy do pracy).
    No to trochę się nie zrozumieliśmy, i nie tyle Twoja wina, że tak odebrałeś, tylko pewnie także moja, że tak a nie inaczej formułuję zdania.

    Post wyżej był raczej odpowiedzią na to, co Rybik napisał. I abstrahując od tych wszystkich dywagacji, wam potrzeba rąk do pomocy - a takich nie będzie, jeżeli zbyt mało osób będzie wiedziało, co to Joomla. Z tego założenia wyszedłem pisząc cokolwiek o promocji.

  5. #5
    Debiutant
    Dołączył
    11-07-2007
    Skąd
    Polska
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    2. Katalog zasobów Joomla
    - osoba/zespół, który poprowadzi katalog. Zadanie polega głównie na obserwacji nowości publikowanych na http://extensions.joomla.org/, a następnie umieszczaniu i aktualizowaniu informacji w naszym katalogu. Przydatna znajomość języka angielskiego. Im więcej informacji o jakimś dodatku tym lepiej.

    4. Zespół nowin [newsów]
    - każdy, kto może przygotować na podstawie własnej wiedzy czy publikacji np. na joomla.org informacje o aktualnych wydarzeniach w świecie Joomla.
    Witam serdecznie, darmowy CMS Joomla odkryłem dosyć niedawno ale już mam pewną praktykę w posługiwaniu się tym CMS'em (mimo, że jeszcze nie widać tego na mojej WWW - ciągle testuje różne rozwiązania), niemniej jedna stworzyłem całkiem przyzwoitą stronkę dwujęzyczną (niestety adresu nie mogę podać) i całkowicie przekonałem się do tego CMS'a, z tym że brakowało mi na Waszej stronie Komponentów i Modułów dlatego chęć pomocy Ad. 2 no i w wolnym czasie mogę uaktualniać Ad.4, jak będzie trzeba mogę też prowadzić prace nad tłumaczeniem komponentów, modułów itp.

    Proszę o informacje czy jesteście zainteresowani współpracą psnowacki@gmail.com

  6. #6
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    jak będzie trzeba mogę też prowadzić prace nad tłumaczeniem komponentów, modułów itp.
    to trzeba zawsze i jak najwięcej. Nie trzeba zaś pytać się nikogo, po prostu tłumaczysz i udostępniasz tłumaczenie. Zatem, do dzieła!
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    29-03-2006
    Wpisy
    173
    Punkty
    15

    Domyślny

    Oh gadanie! Mi świadomosci nie brakuje a chęci to mam za dużo. Jedynie z czasem jest nieco problemu. Ale do rzeczy. Czekam na instrukcje od zwiastuna. (mój idol ). I do roboty!

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    21-07-2006
    Wpisy
    146
    Punkty
    13

    Domyślny

    Randal tez czekam spoko.
    z tego co pamietam to mamy wpolpracowac.
    Tak bywa

  9. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    15

    Domyślny

    Wracając do Remontu ...
    Na joomla.pl brakuje mi miejsca gdzie można by było pochwalić się swoją robotą związaną z J! ...
    FOTObar__________________

  10. #10
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    słusznie
    kiedys naf orum.org prowadziłem taki wątek "Paczta i podziwiajta" ale jakos sie nie rozkręcił. Może czas wrócić do tematu i wymyslic ciekawszą formułę... Macie jaką wizję kolego?
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •