Joomla 1.0.8pl - Strona 4
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Wyniki 31 do 40 z 58

Temat: Joomla 1.0.8pl

  1. #31
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Panowie Postulatorzy..!

    Może znajdzie się wśród was lub niekoniecznie ktoś komu by się chciało przetłumaczyć?

    Stały/aktywny zespół Joomla PL jest malutki i zapracowany... Dzięki jego ciężkiej pracy oddaliśmy polskim użytkownikom wersję Joomli z dużą wartością dodaną (przykładowa treść pozwalająca się zorientować w Joomli i to nie tylko zupełnym nowicjuszom ;) , unikalna templatka etc.). Na to choć z oporami starczyło nam czasu i zrobiliśmy to najlepiej jak umieli. Na tłumaczenie Listy zmian niestety nie - choć zgadzam sie, że byłoby warto

    To jak? Pomożecie?!
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-02-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja tam i mógłbym przetłumaczyć, ale nie znam jeszcze wszystkich tajników joomli, jestem początkujący, więc mogłoby to być tłumaczenie dosyć śmieszne i niekoniecznie zgodne z prawdą

  4. #33
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-01-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zerknijcie u siebie czy działa wysyłanie wiadomości z menu "Napisz do nas" - innymi słowy komponent com_contact. Testowałem u siebie, testowałem na wyżej wymienionym linku "demo" i e-maile nie docierają pod wpisywane adresy.

    Kolejna sprawa tycząca tego samego miejsca, na "demo" jest, a w wersji stable nie ma opcji "Zaznacz, aby otrzymać kopię tej wiadomości na swój adres e-mail".

    Sorry, że na razie wytykam, a nie pomagam, mam nadzieję, że za jakiś czas ;-) to się zmieni...
    Ostanio edytowane przez DarkOfTheMoon : 09-03-2006 21:11

  5. #34
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny changelog

    Cytat Wysłane przez Lemik
    Ja tam i mógłbym przetłumaczyć, ale nie znam jeszcze wszystkich tajników joomli, jestem początkujący, więc mogłoby to być tłumaczenie dosyć śmieszne i niekoniecznie zgodne z prawdą
    Jak przetłumaczysz to ktoś z nas może to sprawdzić - to dużo mniej roboty...
    Więc jeśli faktycznie możesz to tłumacz!

    Pozdrawiam
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  6. #35
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-01-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny Właściciel pliku/katalogu - www (999)

    Przy instalacji nowych komponentów joomla bardzo dziwnie ustawia właściciela pliku (nie uprawnienia), użytkownik (UID) ustawiany jest na "www (999)". Z takimi plikami niewiele później można zrobić, żaden klasyczny program ftp nie potrafi ich wykasować, zmienić uprawnień czy nadpisać.
    Wczoraj instalowałem swój komponent i jak to czasami bywa zrobiłem jakiegoś byczka w pliku instalacyjnym. Joomla grzecznie mnie o tym poinformowała, ja byczka poprawiłem, instaluję ponownie, ale Joomla grzecznie mnie informuje, że nie może dokonać instalacji (katalogi istnieją). No i co teraz? Za diabła nie mogłem ich niczym ruszyć, dopiero komponent joomlaXplorer potrafił je wykasować.

    Tak sobie teraz myślę, czy nie jest to przypadkiem efekt ustawień php, konkretnie: safe ON?
    Ostanio edytowane przez DarkOfTheMoon : 10-03-2006 15:29

  7. #36
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tak, niestety jest. To nie kwestia bezpiecznego trybu, ale zmiana właściciela plików, katalogów. Nie wnikałem głębiej. W skryptach Joomla! nie spotkałem wszakże poleceń zmieniających właściciela (co nie znaczy że ich tam nie ma). I tak sobie myślę, czy to przypadkiem nie ustawienia na serwerach? Może ktoś, kto zna tę problematykę, przeanalizowałby problem?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #37
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Dobrze sie sprawdza w takich wypadach menadżer plikow spod joomli joomlaxplorer

  9. #38
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-01-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Dobrze sie sprawdza w takich wypadach menadżer plikow spod joomli joomlaxplorer
    Tak jak napisałem wcześniej "potrafi kasować", ale uprawnień już nie zmienisz...

    Jednym słowem:

    UWAGA: Jeżeli przyjdzie wam do głowy głupi pomysł zrobienia czystki na serwerze, najpierw odpalcie joomlaXplorer i usuńcie nim wszystkie katalogi i pliki mające dziwnego właściciela! W przeciwnym razie?

    Oto hipotetyczny przykład: Na serwerze siedzi Joomla 1.0.7, pojawia się 1.0.8, serwis nie jest jeszcze czynny więc czemu nie wywalić starego i nie zainstalować "świerzynki". No to do roboty! Program ftp i czyszczonko serwera czyli wielkie DELETE. Nagle okazuje się, że nie można usunąć wielu katalogów i plików (generalnie powstałych przy instalacji dodatkowych komponentów). No dobrze, myślimy, zainstalujemy nową wersję + komponent joomlaXplorer i wyczyścimy do końca. Dobrze, ale co w sytuacji, kiedy joomlaXplorer był już zainstalowany, katalog pozostał jako nienadpisywalny i nie usuwalny śmieć???! Wszystkiego najlepszego...

  10. #39
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    tylko spokojnie, bez niepotrzebnej paniki

    I. administrator serwera ma możliwość przypisania wszystkich plików z Twoich katalogów do twojej grupy, co rozwiązyję problem juz zainstalowanych dodatków. Wystarczy poprosic go o to
    II. Joomlaxprorer pozwal zmieniac ustawienia, nawet wraz ze strukturą w podkatalogach, ale dotyczy to tylko tych które są niedostępne z poziomy ftp.
    III. Czasem kasowanie z poziomu serwera działa.

    Także nie twierdze ze nie jest to utrudnienie, bo jest, o czym wie każdy kto popracuje z joomla przez jakis czas. Ale swiadomosc problemu pozwala nam sobie z nim radzic. Zespół twórców ma to poprawic w wersji 1.1.

  11. #40
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-01-2006
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Panika? Panika? Jaka panika! :eek: jestem anielsko spokojny ...
    A tak poważnie, troszku mnie zaskoczyłeś tą świadomością zespołu Joomli. Wersja 1.0.7 byk jest, 1.0.8 jest i jak piszesz będzie przy 1.0.9 i teoretycznie ostatniej 1.0.10. Chyba poprawienie błędu jest pryszczem gdy ma się już świadomość jego istnienia...
    Ja tam do chłopaków nic oprócz dużej wdzięczności nie mam, tak sobie tylko ;)

    P.S. Czy mam rozumieć, że problemu opisanego 7 postów wyżej nie ma? czy tylko umknęłłło...
    Ostanio edytowane przez DarkOfTheMoon : 11-03-2006 20:24

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •